Neden Web Sitesi Yaptırmalıyız?

Hep söylüyoruz, teknolojinin geldiği son noktayla beraber artık herkes bilgisayarları, tabletleri ve en çok da akıllı telefonlarıyla kesintisiz olarak internetle iç içe.

İnternet değişime ve gelişime çok açık olduğundan, gün geçtikçe büyüyen bu devasa pazardaki potansiyel müşterileri göz ardı edemeyeceklerinden, işletmeler de bu değişimlere ayak uydurmak durumunda. Yani ticaret yapan bir işletmeyseniz ve internette yoksanız, hiç yoksunuz demektir.

Peki, internette olmanın ilk maddesi nedir: Tabii ki bir web sitesi sahibi olmak. Ama neden?

Artık şirketler, henüz daha kurulma aşamasındayken firmalarına vermeyi düşündükleri isimlerin alan adlarını yani domainlerini kontrol ediyorlar. Eğer alan adı daha önceden başkası tarafından alınmış ise isim fikrini yeniden gözden geçirip değiştirme yoluna gidiyorlar.

Bunun sebeplerinden biri de şu: Web sitesi sahibi olduğunuzda firmanıza ait bu kurumsal mail adresine de sahip oluyorsunuz. İletişim kurarken kullandığınız mail adreslerinde, firmanızın ciddi ve prestijli bir imaj sağlaması için kurumsallık çok önemlidir. G-Mail ve Hotmail gibi mail adreslerinin uzantılarına göre @sirketiniz uzantılı maillerle firmanızın ciddiyetine büyük bir katkı sağlayabilirsiniz.